т. (067) 463 - 09 - 83

Судова практика

Економічні злочини

Деньги Реалис Деньги

Об'єктами посягання економічних злочинів є економічні права, майнові та виробничі відносини. Така характеристика економічних злочинів змушує відносити їх до одних з найскладніших для судового розгляду. Участь у подібних справах вимагає від адвокатів різнобічних знань і великого досвіду.
Поширений стереотип про те, що економічні злочини - поняття зі сфери діяльності підприємців. Це вірно лише частково. Досить поглянути на розвернутий список того, що за законом може вважатися економічним злочином, щоб зрозуміти: адвокат відповідного профілю одного разу може знадобитися практично будь-якій людині.

Поняття і види економічних злочинів
Економічні злочини за своїм складом бувають наступних видів:

Злочини у сфері підприємницької та іншої економічної діяльності.
Такі злочини пов'язані з незаконним підприємництвом, відмиванням грошей, порушенням комерційної таємниці, порушенням процедур банкрутства, придбанням або збутом незаконно здобутого майна, порушенням закону при оформленні угод.

Злочини у сфері кредитно-грошових відносин.
До цієї групи відносяться всі порушення закону, пов'язані з підробкою грошей, отриманням і погашенням кредитів, а також з виготовленням і використанням: цінних паперів, державних клейм, кредитних або розрахункових карт і інших платіжних документів.

Податкові злочини.
Приховування грошових коштів / майна, за рахунок яких провадиться стягнення податків або зборів, ухилення від сплати податків / зборів.

Злочини у сфері міжнародної економічної, митної діяльності держави.
Все, що пов'язано з експортно-імпортними операціями та митними платежами.

Кримінальна відповідальність за економічні злочини
Відповідальність за злочини в економічній сфері призначається судом у вигляді штрафів (адміністративна) або позбавлення волі залежно від ступеня тяжкості злочину (кримінальна). Розслідуванням економічних злочинів займається Податкова міліція, Прокуратура, підрозділи МВС і СБУ.

Що включають в себе послуги адвоката по економічних злочинах
Самостійно захищатися при звинуваченні в економічному злочині не варто. Тут потрібні не тільки знання в області юриспруденції та економіки, але розуміння реалій роботи оперативних співробітників, слідчих і суду. Наприклад, якщо дії співробітників правоохоронних органів були неправомірні, і це вчасно буде встановлено, то стане важливим чинником на вашу користь. Крім того, вам навряд чи вдасться самостійно забезпечити закриття кримінальної справи на стадії досудового слідства, що для адвоката з економічних злочинів - частина звичайної щоденної практики.

Адвокат по економічних злочинах надає наступні послуги:
Забезпечення захисту інтересів підозрюваного під час попереднього слідства.
Підготовка підозрюваного (обвинуваченого) до допитів та іншим слідчим діям, безпосередню участь в них.
Оскарження судових постанов, що стосуються порушення кримінальної справи, обрання запобіжного заходу, залучення в якості обвинуваченого у справі.
Розробка стратегії захисту на судовому процесі у разі пред'явлення обвинувального висновку.
Ви можете запросити адвоката вже на етапі перевірки компанії із боку податкових чи правоохоронних органів і уникнути таким чином цілого ряду проблем. Кваліфікований фахівець вживатиме всі необхідні заходи, щоб не допустити обмеження ваших прав і негативного розвитку подій. Ні для кого не секрет, що на підозрюваних в економічних злочинах може чинитися різного роду тиск. У присутності адвоката подібна ситуація стає неможливою. Адвокат, по діям перевіряючих, ще на стадії перевірки або допиту свідка, зможе спрогнозувати подальші дії перевіряючого або слідчого і вибрати найбільш оптимальну стратегію поведінки клієнта.

На що звернути увагу при виборі адвоката для кримінальної справи з економічних злочинів
Злочини економічної спрямованості пов'язані з великою кількістю бухгалтерської документації. Грамотний адвокат з економічних злочинів повинен розбиратися не тільки в юриспруденції як такої, а й у різних сферах економіки, фінансів і бухобліку. Тому звертатися слід до юриста, який спеціалізується саме у цій галузі права.
Від адвоката, крім розуміння того що відбувається, потрібна увага до деталей і готовність тримати вас у курсі ведення справи, в будь-який момент пояснювати вам всі тонкощі ситуації і відповідати на ваші запитання. Кваліфіковані фахівці мають великий досвід ведення справ економічного напрямку, який слід оцінювати не лише за кількістю виграних справ у суді, але і по наявності їх досудового завершення.

Сергей Петрик

адвокат по экономическим преступлениям

Свидетельство о праве на занятие адвокатской деятельностью5397/10
Специализируюсь на:
– ведении уголовных дел различных категорий (преступления в сфере экономики, должностные преступления, преступления против личности, против общественной безопасности и порядка и др.);

– правовом обслуживании юридических лиц;

– ведении дел гражданско-правовой направленности в судах общей юрисдикции.